poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Zrób selfie przy urnie wyborczej

Zrób selfie przy urnie wyborczej


 Zrób selfie przy urnie wyborczej, zrób zdjęcie swojej karty do głosowania  po dokonaniu wyboru, z podpisem okręgu wyborczego w którym głosowałeś i prześlij na ten blog.

Wyraź protest przeciwko obecnej formie ordynacji wyborczej, która sprzyja fałszowaniu wyników, jest niedemokratyczna.

Z roku na rok zwiększa się liczba tzw. głosów nieważnych.
Tymczasem głos na "nie" też jest wyborem i w prawdziwie demokratycznych wyborach powinien być ważny, mimo to znaczną część społeczeństwa pozbawia się prawa głosu odrzucając ich głosy jako nieważne.
 Z ludzi, którzy nie znajdują na liście kandydatów godnych zaufania i głosują na "nie" rząd i media robią idiotów, którzy nie potrafią poprawnie skreślić krzyżyka przy nazwisku, kwalifikując ich głos jako nieważny.
Tym samym ukrywają prawdę dotyczącą braku poparcia dla polityków przez znaczną część społeczeństwa.


Kilka pomysłów jak zminimalizować możliwość sfałszowania twojego głosu - ZOBACZ TUTAJ


9 komentarzy:

 1. Po pierwsze, czy zdajesz sobie sprawę, dlaczego wybory muszą być tajne, a wyborca nie powinien mieć możliwości udowodnienia nikomu na kogo głosował? Po drugie, czy zdajesz sobie sprawę, że ta akcja nie ma zupełnie sensu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba od wyborcy powinno zależeć, czy chce komuś to udowodnić, czy nie? Trzeba mieć możliwość obrony własnego zdania - w kraju, w którym wybory są fałszowane.

   Usuń
  2. To nie jest obrona własnego zdania, to jeszcze większe zagrożenie demokracji, bo to bije w jej absolutne podstawy. Czyli to, że każdy obywatel ma prawo do głosu absolutnie zgodnego ze swoim sumieniem, z jak największym wyłączeniem możliwości jakichkolwiek presji, nacisków itp. osób trzecich. Wiem, że się na 100% nie da, ale to prawdziwe życie, tu nic nigdy nie będzie idealne. Kampania wyborcza i kiełbasa z taką samą nazwą to inna sprawa. Lokalne przewały jeszcze inna. Komu chciałbyś móc udowodnić na kogo głosowałeś? Temu kto Ci zapłacił? Temu kto Cię zmusił lub coś "tylko" zasugerował? A może komuś komu chcesz zaimponować? Co się stanie, gdy w takiej sytuacji znajdzie się zwykły, mający zbyt wiele do stracenia obywatel? Czy rozumiesz już dlaczego to błędna droga i trzeba znaleźć inną?

   Usuń
  3. "ta akcja nie ma zupełnie sensu"

   Zależy w czym widzieć ten sens. ta akcja nie zapobiegnie ani fałszowaniu wyborów ( bo by musieli w niej udział wszyscy a to nierealne ), nie jest tez po to żeby składać wniosek do prokuratury.

   Celem jest pokazanie ilu jest niezadowolonych z pseudodemokratycznych wyborów, w sposób prześmiewczy bo tylko taki pasuje do tej farsy zwanej "demokracją" w Polsce.

   Anonimowość głosowania będzie tutaj zachowana, ponieważ nikt nikomu nie nakazuje podpisywania się pod zdjęciem swojej karty wyborczej. Nikt nikomu tu nie sugeruje na kogo ma glosować i nie wywiera żadnego nacisku jak ma głosować, ta akcja jest ponad podziałami partyjnymi. Więc o co Ci chodzi?

   Ktoś Ci płaci za bojkotowanie takich inicjatyw społecznych? Za straszenie ludzi?

   To technika stosowana od dawna, zubożyć społeczeństwo , żeby nie miało kasy by walczyć o swoje podstawowe prawa ( przeciwko niekorzystnym dla społeczeństwa ustawom i zarządzeniom i z instytucjami państwowymi w upolitycznionych sądach) a jak jeszcze znajdują sie tacy co otwarcie wyrażają niezadowolenie to zastraszyć na różne sposoby, Tak się robi w Polsce.
   Tyle że Naród już się przestaje bać "seryjnych samobójców".

   Usuń
 2. Obywatel ma prawo a nie obowiazek. Jesli chcesz pokazac wszystkim na kogo glosowales to nikt nie moze Ci tego zabronic. Twoj argument zdechl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm. Jeśli coś tu zdechło, to przede wszystkim logika. Zwłaszcza jeśli naprawdę ktoś radośnie uwierzy, że naprawi świat "słitfociami", których wartość dowodowa jest zerowa, ich wpływ na przyszłe życie nieznany, zaś akcja niepokojąco "pachnie" kryptokampanią wyborczą z domieszką manipulacji. Ale jak ktoś chce się w to bawić, lansować swoich idoli i sam siebie, to nie zabiorę mu przecież zabawek.

   Usuń
  2. Czepiłeś się wartości "dowodowej" ...
   Skoro taka akcja "nie ma sensu" i "słotfocie" nie mają wartości dowodowej to czemu taki STRACH przed takimi akcjami władzy, co widać w mediach?

   Wiesz czemu? Bo NARÓD się powoli jednoczy a tego "oni" się boją najbardziej....I właśnie taki sens ma ta akcja i podobne. Ku zjednoczeniu Narodu Polskiego.
   Nie w smak ci to?...

   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. " zaś akcja niepokojąco "pachnie" kryptokampanią wyborczą z domieszką manipulacji. Ale jak ktoś chce się w to bawić, lansować swoich idoli i sam siebie, to nie zabiorę mu przecież zabawek. "

   Co sugerujesz? Wiesz ilu jest w Polsce "Kowalskich?
   Poza tym akurat tutaj "zwykły Kowalski" też ma swoją wymowę, ten "zwykły kowalski" to każdy z nas.

   Usuń
 3. Farsa wyborcza boli, gdyż z wyników widać, że dla pędzenia ludzi w jednym kierunku wystarczają rozbudzane emocje. Argumenty wyborców nie obchodzą, ani programy, liczy się przedstawienie i aktorzy. Nic dziwnego, że indywidualne zachowanie, akcje są nic nie warte. Ludzie nie mają szacunku do ludzi wolnych, bez strachu, do patriotów. Powyższa akcja kształci ludzi w odważnym, obywatelskim zaangażowaniu. BEZ STRACHU! Popatrzcie sobie podpisy odważnych patriotek i patriotów ze strony
  http://www.petycjeonline.com/akt
  JEST NAS JUŻ 500!

  OdpowiedzUsuń