niedziela, 26 kwietnia 2015

Zrób sobie dobrze długopisem i świecą ;)

Zrób sobie dobrze długopisem i świecą   ;)Na FB Ruchu Kontroli Wyborów i gdzie indziej  pojawiły się pomysły, by zminimalizować możliwość fałszowania głosów, przez dopisanie krzyżyków. Oto one:

 

 • zabierz własny długopis najlepiej jakiś inny kolor niż czarny czy niebieski, może też chyba być marker   

  Wtedy kolor tuszu będzie się różnił od tych w lokalu wyborczym i ewentualny dostawiony krzyżyk będzie widać

   

 •  zrób sobie dobrze świecą :D
   

  Weź białą zwykłą świecę i po skreśleniu swojego kandydata zamaż kartkę świecą, w ten sposób nikt inny nie dopisze raczej nic na tej karcie bo świeca nie przyjmuje tuszu długopisów

 

 • Jeśli nie znajdujesz na liście wyborczej kandydata i oddajesz głos na "nie" dla nich wszystkich, to nie pozostawiaj karty pustej, tylko napisz:  "Nie wybieram nikogo z listy" lub lepiej :  " Nie udzielam poparcia nikomu z listy ".

          Na pustej karcie łatwo dostawić krzyżyk, lub powiedzieć że jesteś kretynem, bo nie potrafisz     
          postawić krzyżyka przy nazwisku i uznać głos za nieważny z tego powodu a tak, pokażesz, że głos 
          na "nie" też jest wyborem tylko obecny system wyborczy odbiera Ci prawo głosu uznając twój wybór 
          za nieważny.


To są i tak tylko półśrodki , bo ten system wyborczy jest niedemokratyczny. 
W Polsce demokracja to fikcja , obecnie jest reżim, bo ignoruje się zdanie obywateli, działa się przeciwko nim, konsultacje społeczne to fikcja, referendum nie ma.  
Nawet już na płaszczyźnie prywatnej wchodząc z buciorami do domów. Choćby montując nam ustawowo - przymusowo  w domach tzw. inteligentne liczniki , emitujące bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia fale radiowe, niszcząc nam zdrowie, pozbawiając nas poczucia bezpieczeństwa we własnym domu,  naruszając tzw. mir domowy, co łamie podstawowe prawa konstytucyjne i nic się nie dzieje ( gdzie rzecznik? gdzie tzw. opozycja? gdzie trybunał dla ustaw które nam szkodzą ? )  
Ignoruje się też władzę rodzicielską nad własnymi dziećmi ( mimo protestów posłano 6-latki do szkół ) . Ignoruje wszelkie projekty obywatelskie dotyczące spraw najważniejszych : zdrowia, rodziny.

Takie akcje jednak jak te wyborcze powodują, że każdy z nas zauważa , że jednak nie jest sam, że inni też to widzą, że też im się to nie podoba, ze są gotowi na współpracę, żeby sytuację zmienić. To buduje jedność w narodzie która jest niezbędna by się obronić przed każdym, który nam chce zaszkodzić.

Przypomnę zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego, której jakoś dziwnym trafem nie umieszczono w naszym hymnie a jest najważniejsza , ponieważ mówi o jedności narodowej w której tkwi siła :" Niemiec, Moskal nie osiędzie,

  gdy jąwszy pałasza,

  Hasłem wszystkich zgoda będzie 

  i ojczyzna nasza "


Działajmy razem i nie dajmy się skłócać między sobą jako naród , jako społeczeństwo, bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku ( wbrew pozorom, wszystkie grupy zawodowe i zdrowi i chorzy i bezrobotni i biedniejsi i bogatsi ) Bo w tym nasz siła, tego się boją.


Akcja " Zrób selfie przy urnie wyborczej " - ZOBACZ TUTAJ


0 komentarze:

Prześlij komentarz